• حضور فعال افراد

قطعا روزانه با تعداد زیادی از افراد روبرو هستیم که همگی در اینترنت حضور دارند و طبق آخرین آمارها در دنیا بیش از ۷.۷ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می‌کنند. که انجام جستجوهای روزانه، حضور در شبکه‌های اجتماعی، خرید از فروشگاه های اینترنتی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره‌شان تبدیل شده است.

  • بررسی وضعیت رقبا

همچنین یکی از خدمات دیجیتال مارکتینگ، قابلیت بررسی وضعیت رقباست. در گذشته بسیاری از مشاغل به سختی می توانستند بفهمند رقبایشان چطور موفق می شوند؟ اما اکنون به لطف دیجیتال مارکتینگ شما می توانید بفهمید رقبا در چه وضعیتی هستند.

  • پیدا کردن مشتری‌ها

بعد از آن یکی از بهترین مزیت های دیجیتال مارکتینگ، هدف گرفتن مشتریان است. افراد زیادی هستند که به دنبال خدمات یا محصولات شما هستند. اما از آنجا که با شما آشنا نیستند، خریدی هم صورت نمی‌گیرد. اما سئو و تبلیغات در گوگل شرایطی را فراهم می کند تا همان افرادی که به‌دنبال محصولاتت شما هستند، سریع‌تر به وب سایتتان دسترسی پیدا کنند. که اطلاعات مهمی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و از این طریق ذهنشان برای خرید از شما آماده می‌شود.

  • کمپین‌های تبلیغاتی

در واقع دیجیتال مارکتینگ در پایش و ردیابی تلاش های کمپین های تبلیغاتی نیز کاربرد دارد. شما با کمک ابزارهای سئو، می توانید کمپین تبلیغاتی خود را ردیابی کنید.

  • افزایش بازدهی سرمایه

براساس نتایج حاصله دیجیتال مارکتینگ سود بیشتری نسبت به بازاریابی سنتی به صاحبان کسب و کار داده است. طبق بررسی هایی که در کشورهایی اروپایی و آمریکایی صورت گرفته، به ازای هر ۱ دلاری که برای ایمیل مارکتینگ هزینه می‌شود، ۴۴ دلار برای برند سودآوری داشت. ایمیل مارکتینگ در ایران هم در حال رشد است و یکی از بخش‌های مهم سئو محسوب می‌شود.

  • برتری تخصص بر سابقه کار

دیجیتال مارکتینگ نشان داد که برندهای تازه تاسیس هم می‌توانند کیفیت و تخصص بالاتری نسبت به برندهای قدیمی دارند. همچنین اگر در دیجیتال مارکتینگ موقعیت مناسبی داشته باشید، می‌توانید در مدت زمان کوتاه به اهداف مالی خود دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست