اگر بخواهم در مورد سئو ساده تر توضیح بدم، سئو رعایت مجموعه ای از تکنیک ها و ایجاد یک سری پروسه‌ها و قوانینی است که توسط گوگل تعریف شدن و باید در جهت بهینه سازی سایت و به منظور رفع نیاز کاربرها بکار برد.

در حقیقت خدمت رسانی به کاربران خود و دادن ارزش افزوده واقعی نسبت به دیگر رقبا را می توان چکیده‌ی کلی فرایند سئو در حال حاضر خواند.

مغازه ای که سر بازار هست قاعدتا در روز تعداد مشتریان بیشتری دارد و در آمد بیشتری هم دارد. اما همه میدونیم که اجاره و هزینه ی نگهداری کسب و کار هم بسیار بالاتر هست. وبسایت شما دقیقا کار یک مغازه سر بازار را می تواند برای شما انجام دهد، حتی خیلی بیشتر و قدرتمند تر. چون دیگه محدودیت فیزیکی این وسط در کار نیست.

وبسایت شما در حقیقت مغازه‌ی اصلی شماست که با قدرت گرفتن از دانش سئو و اینترنت، هر کسی بدون هیچ محدودیت فیزیکی از هر نقطه جهان می‌تواند با شما و محصولاتتان آشنا شود.

در مغازه بازار درصد اینکه هر کسی که عبور میکنه مشتری شما باشد خیلی پایین تر از سایت است. چون در سایت، فرد با کلمه ای که دنبال آن است و مشتری بالقوه آن می باشد وارد سایت شما می شود. به عنوان مثال فردی که میخواهد گل بخرد، کلمه خرید گل را به حالت های مختلف سرچ میکند تا در نهایت به نتیجه دلخواه برسد. پس اگر این فرد جذب وبسایت شما شد احتمال خرید اون بسیار بالاتر است، چون از قبل مشخص است که بدنبال گل میگردد.

پس تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که وبسایت شما به کمک سئو می تواند به اندازه یک مغازه در بازار تهران برای شما کسب در آمد کند.

  • خب حالا سوالی که پیش میاد این است که بازار چه ربطی به سئو داره؟

اگر بخواهیم وبسایت شما را یک مغازه در نظر بگیریم، وقتی شما وبسایت رو راه اندازی کردید در ابتدای کار انگار شما یک مغازه زیرپله خیلی کوچک در یک محل کم رفت و آمد دارید. حالا میخواهیم وبسایت رو به محل پر رفت و آمدتری انتقال بدیم. اینجا همون جاییه که سئو خودش رو نشون میده. حالا شما با استفاده از قوانین کاربر پسند سئو شروع به بهبود و ایجاد محتوای یکتا و جذاب برای مخاطبان خاص خود می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست