ویژگی‌های کسب و کار اینترنتی

  1. انعطاف‌پذیری: از ویژگی های مهم کسب و کار اینترنتی انعطاف پذیری آن است. با کسب و کار اینترنتی می توانید کارهایی کنید که در هیچ کدام از کسب و کارهای دیگر نمی توانید آن ها را انجام دهید. به عنوان مثال می توانید کسب و کار اینترنتی خود را به صورت اتوماتیک کنید و در حالی که خواب هستید هم درآمد زایی کنید.

  2. بدون نیاز به سرمایه اولیه: شما در ابتدا می توانید با کمترین هزینه کسب و کار اینترنتی خود را استارت بزنید و در ادامه برای آن هزینه هایی را کنید. البته به نوع کسب و کار اینترنتی هم بستگی دارد مثلا اگر اطلاعاتی که خودتان دارید را می خواهید به علاقه مندان و مخاطبین خود بفروشید واقعا نیاز به سرمایه آن چنانی ندارید و فقط با راه اندازی سایت و یک استراتژی خوب بازاریابی اینترنتی می توانید کسب و کار اینترنتی سود آوری را داشته باشید.

  3. کمترین ریسک ممکن: شما با کمترین موانع موجود در بازار کار می‌توانید کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید.

  4. بدون نیاز به هزینه‌های جانبی: بدون اینکه هزینه دفتر کار یا کارمند بدهید می توانید کسب و کار خود را در منزل خود آغاز کنید. بدون اینکه جوازی برای کسب و کار خود بگیرید و یا اینکه مالیاتی برای کار خود بدهید می توانید کسب و کار اینترنتی داشته باشید.

  5. اتوماتیک‌سازی فرآیند درآمدزایی: شما می توانید فرایند فروش محصول و تحویل دادن آن به مشتری را اتوماتیک انجام دهید. با سیستم ایمیل مارکتینگ می توانید بازدیدکنندگان سایتتان را به مشتری های بالقوه و در نهایت به مشتری های بالفعل تبدیل کنید. با اتوماتیک کردن کسب و کار اینترنتی خود بدون افزایش ترافیک سایت می توانید فروش خود را چندین برابر کنید. و از این طریق می توانید درآمد ثابت و پایداری داشته باشید.

  6. با کسب و کار اینترنتی رئیس خود می‌شوید: شما بدون نیاز به اینکه هر روز صبح راس ساعت به خصوصی سر کار حاضر باشید یا اینکه برای کسی کار کنید می توانید رئیس خود باشید. به واسطه ی کسب و کار اینترنتی هر زمان که دوست دارید سرکار خود حاضر شوید. خیلی مهم است که برای خود کار می‌کنید و با کاری که به آن علاقه دارید کسب درآمد می‌کنید.

YouTube
Vimeo
Xing
Dribbble
SoundCloud